Reggel egy ketrecben ébredtem. Eléggé ismerős volt, mit ne mondjak. A ketrecben nem voltam egyedül. Ott volt az az ilyesztő sárkány, aki elől elfutottam.
Nem akart megtámadni, inkább tehetetlenül feküdt ott. Szomorkodva. Kicsit megsajnáltam és közelebb léptem hozzá.
-Szia.- Szólítottam meg, de csak arrébb feküdt.
Nem tudtam mit reagálni, szóval én is befeküdtem a ketrec másik sarkába. Kis idő múlva rám nézett és ő is köszönt. Én csak mosolyogtam és én is visszakuporodtam és azon gondolkoztam hogyan szökhetnénk meg.
***
Kis idő múlva rázkódást éreztem a ketrecben, valószínűleg belerúgtak. Feltápászkodtam és egy embert pillantottam meg. amint belerugott a ketrecbe, látta, hogy felkeltünk, el is ment. És mögötte el ment egy éjfúria, a szeme zölden világított, és szemének fekete része piros volt. Amint rám nézett, megállt és elkezdett bámulni. Csak zavarodottan néztem míg az az ember rá nem kiabált:-Enemy! Hagyd azt a sárkányt!- Kiabált a sárkányra az az ember. Picit még pufogott aztán ment az ember után.
-Ki volt ez?- Kérdezte a ketrec társam.
-Nem tudom. De valami Enemy lehet a neve. Amugy téged hogy hívnak?- Kérdeztem.
-Milyen udvariatlan vagyok! A nevem Neon Night. A tied?- Kérdezte.
-Örvendek Neon Night. Az én nevem Boomerang.- Mutatkoztam be.
-szóval, hogy akarunk megszökni?
-Valamit kitalálok.- Mondtam.
-Hát jó. Én addig alszom, aközben jönnek az ötleteim.- És azzal elment aludni. Én meg csak gondolkoztam és végül én is elmentem aludni.
-Rendben.- Mondtam, de ekkor megéreztem, hogy jön egy ember és Manót gyorsan elbújtattam a szárnyam alá. Az őr meg csak egy pillantást vetett a ketrecre és minden ok nélkül belerúgott. Erre az az éjfúria hirtelen ott termett és fellökte az őrt és lekiabálta. Erre az őr bevert egyet az orrába és feltápászkodott. Aztán elment. A sárkány még egy kicsit vakarta az orrát aztán közelebb jött a ketrechez.
-Hé jól vagytok?- Kérdezte.
-Igen jól.- Mondtam.
-Hogy kaptak el titeket?
-Én beleestem egy csapdába. Neon Nightot meg nemtudom.- Ekkor odajött neon Night.
-Engem lelöttek valamivel amitől elaludtam.-Mondta.
-Azt hittem alszol.-Mondtam neki.
-Felkeltem valami mocorgásra.
-Igen az az volt amikor belerúgtak a ketrecetekbe.- Mondta az éjfúria.
-Oh. Akkor visszamentem.-Mondta Neon Night és már vissza is aludt.
Hirtelen erre Manó jött ki a szárnyam alól. Enemy meg lehajólt hozzá.
-Ő a kis potyautas?- Kérdezte Enemy.
-Igen csak egy darabig.-Mondta Manó.
-Tényleg be sem mutatkoztam. A nevem Enemy.-Mutatkozott be.
-Tudom, hallottam, amikor itt szemeztél. Ja az én nevem Boomerang, ő meg Manó.- Mutatkoztam be.
-Oh hallottátok?- Kérdezte Enemy kicsit elpirulva. Én egy darabig néztem aztán megtörtem a kínos csendet.
-Őhm elpirultál.- Mondtam.
-Oh tényleg? Akkor megyek szia.- Ment volna, de akkor hirtelen megfordúlt és adott egy sárkánypuszi féleséget. (o_O) Azzal gyorsan elment.
-Ez mi volt?- Kérdezte Manó egy kis mosollyal.
-Nemtudom. Ez csak úgy megtörtént.- Magyaráztam.
-Tuti tetszel neki :3.- Mondta Manó.- Na akkor én megyek vissza Shadowhoz.- Mondta és már el is repült. Én meg oda sétáltam Neon Nighthoz. Mit ne mondjak, volt akkora a ketrec, hogy kicsit, de tudjak benne mászkálni. A többi sárkány ketrece is kb ekkora volt. Csak ők inkább aludtak, mint Neon Night. Lehet, hogy ők is terveznek egy nagy szökést. Na szóval odamentem Neon Nighthoz. Ő felém fordult és mosolygott. Én meg mellé feküdtem.
-Kedvel téged.- Mondta.
Kicsit megszeppentem, hogy honnan tudja.- Tudom.-Aztán becsuktam a szememet és elaludtam.
-Ki volt ez?- Kérdezte a ketrec társam.
-Nem tudom. De valami Enemy lehet a neve. Amugy téged hogy hívnak?- Kérdeztem.
-Milyen udvariatlan vagyok! A nevem Neon Night. A tied?- Kérdezte.
-Örvendek Neon Night. Az én nevem Boomerang.- Mutatkoztam be.
-szóval, hogy akarunk megszökni?
-Valamit kitalálok.- Mondtam.
-Hát jó. Én addig alszom, aközben jönnek az ötleteim.- És azzal elment aludni. Én meg csak gondolkoztam és végül én is elmentem aludni.
Kicsivel később...
Éppen nagyban aludtam amikor valami mocorgást éreztem a fejemen. nem tudtam miaz és még zavart is, szóval leráztam magamról. De az a valami nem adta fel és visszamászott a fejemre és tovább piszkált. Már nem bírtam tovább és felkeltem és megráztam magamat. Erre egy ki Rettenetes Rém esett le rólam és nem is akárki. MANÓ!!! Amint megláttam, odabújtam hozzá.
-Manó annyira hiányoztál!
-te is nekünk!
.-Nekünk?- Kérdeztem meglepetten.
-Igen, nem csak én kerestelek, hanem Shadow is.
-És akkor ő hol van?- Kérdeztem.
-Távolról követi a hajót, nehogy őt is elkapják. Aztán este kiszabadítunk és eltűnünk innen.- Magyarázta. -Igen, nem csak én kerestelek, hanem Shadow is.
-És akkor ő hol van?- Kérdeztem.
-Rendben.- Mondtam, de ekkor megéreztem, hogy jön egy ember és Manót gyorsan elbújtattam a szárnyam alá. Az őr meg csak egy pillantást vetett a ketrecre és minden ok nélkül belerúgott. Erre az az éjfúria hirtelen ott termett és fellökte az őrt és lekiabálta. Erre az őr bevert egyet az orrába és feltápászkodott. Aztán elment. A sárkány még egy kicsit vakarta az orrát aztán közelebb jött a ketrechez.
-Hé jól vagytok?- Kérdezte.
-Igen jól.- Mondtam.
-Hogy kaptak el titeket?
-Én beleestem egy csapdába. Neon Nightot meg nemtudom.- Ekkor odajött neon Night.
-Engem lelöttek valamivel amitől elaludtam.-Mondta.
-Azt hittem alszol.-Mondtam neki.
-Felkeltem valami mocorgásra.
-Igen az az volt amikor belerúgtak a ketrecetekbe.- Mondta az éjfúria.
-Oh. Akkor visszamentem.-Mondta Neon Night és már vissza is aludt.
Hirtelen erre Manó jött ki a szárnyam alól. Enemy meg lehajólt hozzá.
-Ő a kis potyautas?- Kérdezte Enemy.
-Igen csak egy darabig.-Mondta Manó.
-Tényleg be sem mutatkoztam. A nevem Enemy.-Mutatkozott be.
-Tudom, hallottam, amikor itt szemeztél. Ja az én nevem Boomerang, ő meg Manó.- Mutatkoztam be.
-Oh hallottátok?- Kérdezte Enemy kicsit elpirulva. Én egy darabig néztem aztán megtörtem a kínos csendet.
-Őhm elpirultál.- Mondtam.
-Oh tényleg? Akkor megyek szia.- Ment volna, de akkor hirtelen megfordúlt és adott egy sárkánypuszi féleséget. (o_O) Azzal gyorsan elment.
-Ez mi volt?- Kérdezte Manó egy kis mosollyal.
-Nemtudom. Ez csak úgy megtörtént.- Magyaráztam.
-Tuti tetszel neki :3.- Mondta Manó.- Na akkor én megyek vissza Shadowhoz.- Mondta és már el is repült. Én meg oda sétáltam Neon Nighthoz. Mit ne mondjak, volt akkora a ketrec, hogy kicsit, de tudjak benne mászkálni. A többi sárkány ketrece is kb ekkora volt. Csak ők inkább aludtak, mint Neon Night. Lehet, hogy ők is terveznek egy nagy szökést. Na szóval odamentem Neon Nighthoz. Ő felém fordult és mosolygott. Én meg mellé feküdtem.
-Kedvel téged.- Mondta.
Kicsit megszeppentem, hogy honnan tudja.- Tudom.-Aztán becsuktam a szememet és elaludtam.
Este....
Este arra ébredtem, hogy valaki noszogatja a hasamat. Nem tudtam törődni vele így hát felkeltem. Neon Night Noszogatott a fejével.
-Boomerang keljél már fel! Meg támadta egy éjfúria a hajót.
-Egy éjfúria? Azt ismerem! Hol van?- Kérdeztem.
-Ott bunyózik azzal a furcsa szemű sárkánnyal.-Mondta. Amint meghallottam, körülnéztem és egyből ott láttam Shadowot és Enemyt, ahogy verekednek. Körülöttük az elájult őrök, meg a főnök. Gyorsan kitörtem a rácsot és oda futottam és próbáltam szétszedni őket, de egyszerűen lehetetlen volt. Aztán gondolkodtam és gyorsan törtem a fejemet, aztán eszembe jutott valami. Gyorsan odafutottam Enemy mögé és ráugrottam. Próbáltam leteríteni, de túl erős volt és végül le estem és bevertem a fejemet. Próbáltam felállni,de lehetetlennek tűnt, így csak kicsit csukott szemmel tudtam nézni, ahogy Enemy elintézi Shadowot és Neon Night-ot. És ahogy a többi őr akik pont akkor értek oda elkapják őket, de Enemyt nem tudták elkapni. Ő keményen védekezett, és közben felém hátrált. Aztán becsuktam a szememet és elájultam vagy valami ilyesmi.


















