Ma kora reggel keltem. Kicsit kinéztem a fejemből, mikor megéreztem, hogy valami a hátamon van. Hát Shadow szárnya volt az. Csak néztem, hogy mit keres mellettem Shadow és mit keres a szárnya a hátamon. Pont akkor ébredt fel Manó is, egy sziklán aludt. Pont úgy kelt fel, hogy velem szemben volt és ő is látta, amit én, és elég furán nézett és oda súgta: -Őhm..Boomerang mi történt? -Kérdezte.Én csak pislogtam: -Nemtudom, nem emlékszem, hogy lett volna valami. -Mondtam, mire Shadow kezdett ébredezni. Erre Manóval gyorsan úgy tettünk, mintha aludnánk.
(Shadow szemszöge)
Ahogy felkeltem, már észrevettem, hogy valamin van az egyik szárnyam, és Boomrerang hátán volt. -Hát ez nagyszerű! Most már a barátomtól is vissza kell tartanom magamat. -Mondtam és lassan levettem a szárnyamat Boomerang-ról és mentem a tóhoz.
(Boomerang szemszöge)
Amint éreztem, hogy Shadow leveszi a hátamról a szárnyát és hallottam a lépteit, ahogy egyre halkulnak, kinyitottam a szemem és felkeltem és jól kinyújtózkodtam. Ezt tette Manó is.
-Itt maradsz vagy jössz velem? -Kérdeztem Manótól.
-Miért hova mész? -Kérdezte.
-Megyek a tóhoz. -Mondtam, de erre csak Manó mosolyogni tudott.
-Miaz? -Kérdeztem.
-Mész utána? -Kérdezte mosolyogva.
-Mi? Nem!
-Elpirultál. -Jelentette ki.
-Mit érdekel az téged?
-Engem nem érdekel.
-Akkor meg miről beszélsz?
-Arról, hogy tetszik neked te nagyon okos! -Kiabálta ki elég hangosan.
-Bocsi, ez van ha ilyenem van. -Mondta.
-Semmi baj. -Mondtam lehajtott fejjel.
-Akkor meg mi a baj?
-Semmi csak azt hiszem igazad van.
-És ez miért baj?
-Mert nemtudom, hogy ő mit érez.
-Figyelj, melletted volt egész éjszaka, nem szidott le a tegnapi kis játékért és még a szárnya alá vett. Szó szerint. -Bátorított Manó.
-Köszi Manó. -És futottam is a tó felé. ( akkor minek van szárnyam?) mire odaértem, Shadow már nem volt ott. Nem baj, éhes vagyok, szomjas vagyok, szóval csak azért sem megyek vissza. Épp ittam, mikor valami zajt hallottam és megfordúlni sem tudtam, de valami letámadt. Valyon ki lehetett az. Hát persze, hogy Shadow.
-Ezt miért is kellett? -Kérdeztem.
-A tegnapi kis húzásodért. -Mondta aztán egy halvány mosolyt láttam rajta.- És miért is jöttél ide?- Kérdezte.
-Talán enni és inni? Ja meg beszélni akartam veled.- Mondtam.
-Miről akartál te velem beszélni? -Kérdezte.
-Tudod amikor elösszőr találkoztunk, akkor megigértettem veled, hogy oda fogunk menni, ahova akarok.
-Igen?
-Tudok egy jó szigetet.
-Milyen sziget az?
-Reggel békés, este meg ilyesztő.
-Biztos, hogy oda akarsz menni?
-Igen.
-Hát nem is tudom.
-Na légyszi! Cserébe én is megteszek valamit.
-Hát.........jóvan.
-És mit is kell megtennem?
-Ezt még hanyagolom. -Ekkor valami sunyi mosolyt láttam rajta.
Én meg gyorsan elslisszoltam. Shadow észre sem vette.
Vissza érve...
Manónak elmondtam, hogy hova megyünk és mi
történt a tónál:
-Manó! Manó!
-Igen? Igen?
-Megyünk a félelmetes erdőbe!
-Az mi?
-Az egy sziget, ami reggel tök normális kis erdő, de este meg tiszta ijesztő ott minden.
-Óóó. És te mióta szereted az ilyet?
-Hát elég régóta.
-És miért is?
-Egyszer régen jártam ott és este tök jó volt.
-De azóta sok idő eltelt mi?
-Igen.
-Hát ha te mondod. Tééényleg! És volt valami a tónál?
-Nem volt semmi.
-Hát ha te mondod.
És vártuk Manóval Shadow-ot, hogy induljunk már el. Nem is kellett sokat várni, mert Shadow már jött és mi indultunk is.
Út közben....
Manó most nem a hátamon utazott, hanem kivételesen ott repült mellettem. Pár percig csendben repültünk, aztán Manó megtörte a csendet a kérdezéseivel:
-És te honnan is ismered ezt a szigetet?
-Hát amikor megint elszöktem az emberektől, akkor ott kötöttem ki és azért tetszett meg, mert amikor engem kerestek, jó volt látni, hogy félnek.
-És megtaláltak?- Kérdezte újra Manó.
-Igen, úgy egy hét múlva.
-Akkor jó kalandos életed lehetett.-Mondta Manó.
-Most is az.-Mondtam és Manó rá repült a fejemre. És már oda is értünk. De még nem volt sötét, inkább világos volt. És pont olyan volt, mint régen: A fák gyönyörű zöld árnyalatokban ragyogtak. Még a levegőből is lehetett látni. Igen, ilyen szép amikor világos van. Este viszont tiszta horror. Minden tiszta sötét, a fák lombjai korom feketék és a nagyobb, éjszakai sárkányoké akkor az éjszaka. Mikor megérkeztünk, Manó leugrott a hátamról, és megkérdezte: -Ez az a sziget?
-Igen. -Feleltem.
-Akkor miért nem ijesztő?
- Manó, Boomerang mondta, hogy este ijesztő ez a hely. -Mordult Manóra Shadow. Rászóltam, hogy ne legyen ilyen Manóval, de erre azt mondta, hogy megy felmérni a terepet, és azzal elment.Én meg ránéztem Manóra, aki kicsit megijedt. (Szegény eléggé félős).
-Manó jól vagy?- Kérdeztem, és Manó hirtelen befejezte a remegést és bólintott. Én neki dörgöltem a fejemet és elindultam a bokrok közé.
-Megyek, beszélek vele.
-Ahha.- Mondta Manó, mint aki nem hisz nekem. Erre csak megforgattam a szemem és mondtam neki, hogy bújjon el itt valahol. És elindultam.
(Shadow szemszöge)
Mikor Boomerang rám szólt, hogy ne legyek olyan, (bár nem tudom mire célzott) akkor bementem az erdőbe kicsit lehiggadni. 'Most miért baj az, hogy elmondtam Manónak, azt amit Boomerang mondott? Akkor alig 10-15 perce mondta el. És én meg csak kijavítottam Manót. Mindegy. Lehet, hogy a tegnapi viselkedésem miatt szólt rám. Lehet, hogy nem kellett volna olyan kedvesnek lennem Boomeranggal. Sajnos ez az én átkom: Bármikor előjön a kedvességem és nem tudom irányítani. Mindegy. Majd megprbálom kizárni.'- Mondogattam hangosan. Ahogy körbenéztem, észrevettem, hogy jól elmentem "felmérni a terepet". Egy darabig csak néztem és próbáltam átgondolni, hogy merről jöhettem. Aztán megéreztem egy ismerős sárkány szagát. De ennek a szagnak nem örültem, ezért az ellenkező irányba indultam el...
(Boomerang szemszöge)
Már egy ideje kerestem Shadowot, de semmi. Tudtam, hogy hiba elengedni. Mindegy. Így tovább keresgéltem. ekkor egy igen különös szagot éreztem meg. Ezért inkább a másik irányba mentem.
***
Még mindig csak keresgéltem, keresgéltem és keresgéltem. Már kezdtem feladni. mikor megéreztem Shadow szagát. Ennek örültem és egyből elindultam a szag felé. Nem is kellett sok idő és megis találtam. A háta mögött voltam és úgy gondoltam a reggeli kis ilyezgetésért kijárna egy kis vissza ilyesztés. Így hát mögé osontam, ééééééééééééééés csak annyit csináltam, hogy ráléptem a farkára. Ettől viszont még nagyobbat ugrott. Én meg csak felnevettem. Erre viszont mérgesen hátranézett. De amint meglátott, mintha kicsit meglepődött volna.
-Miaz? csak nem ilyedtél meg?- Kérdeztem, és a végét már elnevettem magamat. Erre Shadow megrázta a fejét.
-Hááát....egy kicsit azért megijedtem. És eltévedtem.- Mondta.
-Megmutassam merre kell menni?- Kérdeztem. Shadow kicsit ellenkezett, de elmagyaráztam neki, hogy én pontosan tudom merre kell menni, így hát bele egyezett.
***
Már korom sötét volt. Már rég jártam erre, de pont tudtam ilyen élményben lesz részünk. De azt a furcsa szagot egyre többször éreztem, de próbáltam nem törődni vele. Hirtelen Manó törte meg a csendet:
- Hé! Most jut eszembe! Hallottam egy mesét erről a szigetről!
-Na akkor meséld el!- Bátorítottam.
-Nem is tudom Boomerang. Lehet, hogy nem kéne.- Mondta aggódva Shadow.
-Ugyan mi baj lenne egy meséből? Nyugodtan meséld el Manó.-Mondtam. Manó meg elkezdte a kis meséjét:
-Na szóval ez a történet egy éjfúriáról szól. Réges régen élt és egész boldog élete volt. De egy nap sárkány vadászok érkeztek a szigetére, ami pont ez a sziget. És felgyújtották. De nem sikerült nekik, mert a sárkány megtámadta őket. Az összes embert megölte egy kivételével. Az az arcába dobta a tüzet. És a sárkánynal elfekedett a szeme. Azonban látott mert a szemének a fekete része kék lett. És megölte az embert. Amikor hazaért a családjához, elszörnyedve néztek rá. Azt mondják megölte a családját és ezen a szigeten él. A hátán lévő tüskék meg pirosak a vértől.
-És hogy hívják?- Kérdeztem.
-Ha jól emlékszem Killer. És azt hiszem úgy emlegetik, hogy a csendes gyilkos.- Fejezte be Manó.
-Hát tényleg elég ilyesztő történet.- Mondtam.
-De ez egy elég régi történet. Én nem hiszek benne.-Mondta Manó.
-Akkor rendben.-Fejeztem be.
-És most mi lenne, ha elmennénk aludni?- Mondta Shadow miközben megint csinált magának alvóhelyet. Mi is elmentünk aludni. Manó szokás szerint mellettem aludt.
***
Éjszaka elég nehezen tudtam aludni. Folyton hangokat hallottam. próbáltam velük nem törődni, így inkább vissza aludtam.
***
Na jó! Nemtudom mi ez, de mostmár felkeltem és elindultam megkeresni. Egy darabig kerestem, kerestem, de semmi. De azt a szagot már megint éreztem. Egy darabig csak sétáltam, de végre megtaláltam a hang és a szag forrását. Egy elég érdekes sárkány volt az.

Nem tűnt barátságosnak. Pont hátráltam, amikor ráléptem egy gallyra. Ezt meghallotta és elkezdett felém jönni. Én meg gyorsan meghátráltam és elkezdtem futni. De balszerencsémre belefutottam egy sárkánycsapdába. Pontosabban bele estem, mert le volt fedve a teteje és ráléptem, így beleestem. Szerencsére az a sárkány nem jött utánam. De kirepülni sem tudtam mert valami csapóajtó féle lezárta a tetejét. És balszerencsémre sárkány álló volt. Nemtudtam mitcsináljak, így elkezdtem körbe körbe járkálni. Végűl bealudtam. Nagyon jó! Már megint a rácsok!
FOLYTATJUK...........
Ja ha akarjátok hogy legyen folytatás légyszi írjátok meg kommentben.
